Péče o vlasy

Péče o vlasy není nijak složitá. Skládá se z několik a jednoduchých kroků, které by na sebe měly navazovat. Pro krásný a zdravý vzhled vašich vlasů je důležitá komplexní péče. Zapomínat nesmíte ani na pokožku hlavy, protože právě ta je předpokladem přirozeně krásných vlasů.

Jak postupovat při ucelené péči o vlasy?

  1. Kartáčování vlasů – Při každodenním kartáčování budou vaše vlasy lesklejší a hebčí.
  2. Péče o suché konečky – Před mytím vlasů je vhodné do konečků vmasírovat trochu regenerační kúry a nechat působit pět až deset minut.
  3. Mytí vlasů – Během mytí nezapomínejte na masírování pokožky hlavy. To přináší ke kořínkům potřebné živiny.
  4. Používání kondicionéru – Regenerační kondicionér povzbuzuje přirozenou regeneraci suchých a poškozených vlasů.
  5. Sušení vlasů – Není vhodné používat příliš vysokou teplotu, která může poškozovat vlasy. Před samotným fénováním je dobré vysušit vlasy i pokožku hlavy pomocí ručníku. Pozor však na „drbání“ vlasů ručníkem, mohlo by je to poškodit.
  6. Masírování pokožky hlavy – Pro osvěžení pokožky hlavy a podporu růstu vlasů lze použít vlasové tonikum.

Tvaru účesu, ale také vitalitě vlasů prospěje pravidelné zastřihování konečků. Na jejich celkovém vzhledu se projeví i malé zkrácení. To navíc slouží jako prevence třepení konečků. Přípravky obsahující silikony a chemické látky vlasům neprospívají. Lepší je používat přírodní a bio vlasovou kosmetiku, která vlasy zbytečně nezatěžuje. Již po krátké době používání těchto přípravků je viditelný rozdíl. Silikony obsažené v šampónech sice usnadňují rozčesávání a vlasy získají objem a na pohled jsou jemné a lesklé, ale vlas je neustále obalován tenkým filmem, který brání přístupu výživných látek a vláhy. Po dlouhodobějším užívání pak vlasy působí spíše zplihle a mdle.

Leave a Reply