Prodlužování vlasů

Všechny metody prodlužování či zahušťování vlasů se zakládají na podobném principu a často se liší pouze v detailech. Základním rozdílem je spoj, kterým se pramínek připevňuje k vlasům. Dalším rozdílem může být i způsob připevnění pramínku. Provedení mechanické (za studena), nebo chemické (za tepla).

Mechanická varianta je vždy jednoduší. Vlasy se přichytí pomocí sponek s pojistkou (Clip-in metoda), s použitím malých kroužků (Micro Ring metoda), nebo se nalepí s využitím speciální lepicí pásky (TapeX metoda).

Při chemickém provedení se používají chemické látky a výsledkem jsou pevné a často téměř neviditelné spoje. Všechny metody využívající pro nasazení prodloužených vlasů teplo, musí být prováděny šetrně za přítomnosti odborníka nejlépe v kadeřnických salónech.

Jednou z nejpoužívanějších metod na prodlužování a zahušťování vlasů je keratinová metoda. Na konci každého pramene náhradních vlasů je keratinová hmota. Ta se pomocí speciálních tepelných kleští roztaví a pramen se tak přichytí k vlasům klienta. Vytvořený spoj je poté velmi jemný a nenápadný a drží až po dobu tří měsíců.

Další velmi oblíbenou metodou je tzv. clip-in metoda. Jde o sponky s našitými trsy vlasů. Vlasy mohou být umělé, nebo pravé. Jsou k dostání v mnoha odstínech, délkách a také kvalitách. Celá metoda prodloužení a zahuštění vlasů je velmi jednoduchá a rychlá. Velkou výhodou je také nízká cena v porovnání s ostatními způsoby.

Mezi nejšetrnější a nejekonomičtější metody prodlužování vlasů patří metoda Bond Plus. Vlasové pramínky přidaných vlasů jsou uchyceny k vlastním vlasům pomocí plastových pojítek, která se po zahřátí smrští a dojde tak k pevnému, bezpečnému a šetrnému spojení vlasů. Touto metodou si můžete nechat prodloužit vlasy například v pražském kadeřnickém salonu Natur Hair. Ten používá nejkvalitnější evropské nebo indické vlasy. Pramínky vlasů je možné použít opakovaně a není nutné je jakkoliv zkracovat nebo upravovat. Více o této metodě se dočtete na stránkách www.vlasy.cz.

Leave a Reply